Biežāk uzdotie jautājumi
Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Pārdaugavas velo tūre un kinoseansi vecajā kinoteātrī “Renesanse”

Teksta izmērs: A A A

 
Sākums RD IKSD Sabiedrības integrācija Pārdaugavas velo tūre un kinosean...

2017. gada 3. oktobris

Sestdien, 14. oktobrī, norisināsies velobrauciens, ko papildinās gidu stāstījums un dažādi pārsteigumi maršruta gaitā. Brauciens noslēgsies ar kopīgu kino skatīšanos bijušajā kinoteātrī “Renesanse”. Programmā būs divas filmas, kuras atspoguļos Pārdaugavas nozīmi Rīgas kontekstā. Kino seanss sāksies ar Ģirta Laubes īsfilmu “Mārdomas” un turpināsies ar Leonīda Leimaņa filmu “Pie bagātās kundzes”.

Interaktīvā velo tūre tiek veidota sadarbībā ar Pārdaugavas radošo centru un iesaistot Pārdaugavas iedzīvotājus un interesentus. Pasākuma laikā būs iespēja atklāt Āgenskalna mazās ieliņas, dārzus, dzirdēt vietējo iedzīvotāju stāstus, ļauties pēkšņām radošām performancēm, kā arī iekļūt aiz citkārt slēgtām durvīm. Vakarā bijušais kinoteātris “Renesanse” (senāk “Sarkanā Ausma”) atkal atdzīvosies un uz pāris stundām, lai ļautos gaismas starā mutuļojošam kino, kurā redzamas Āgenskalna un Rīgas ielas un aprises.

Vispirms tiks demonstrēta Ģirta Laubes un Riharda Gremzes 2016. gada filma “Mārdomas” par Rīgas apvidu Pārdaugavā – Māras ezeru, kā arī tā atzariem: Arkādijas parku, Āgenskalnu un Torņakalnu. Savās pārdomās par šīs vides radošo potenciālu un nākotnes perspektīvu dalās ar apkārtni saistītie kultūras cilvēki – teologs, Torņakalna baznīcas mācītājs Juris Rubenis, filozofs Rihards Kūlis, dramaturgs Viktors Jansons, „Skaņu mežs” idejas autors, organizators un žurnālists Viestarts Gailītis, mākslinieks Mārcis Ziemiņš, mūziķi Raitis un Lauris Ābeles, skeitborda kustības celmlauzis Mārcis Ruiķis.

 

Pēc tam sekos Latvijas kino vēstures viens no izcilākajiem darbiem, kurā redzami 20. gadsimta 30. gadi Rīgā – Leonīda Leimaņa 1969. gada filma “Pie bagātās kundzes”. Filma stāsta par inteliģento bezdarbnieku Oļģertu Kurmi, kas piepelnās kā ratiņstūmējs un kopā ar savu draugu, klaidoni Frīdi, atrod dažādus nelielus darbus pie Kalnkājas kunga. Kurmis jūtas atbildīgs arī par jauno meiteni Emmu Kārkls, kura nesen sēdējusi cietumā par sīkām zādzībām. Emma sāk strādāt par kalponi Kalnkāju namā, līdz atkal nokļūst nepatikšanās.

 

Pasākuma programma:

15.00 – Interaktīva velo tūre. Tikšanās vieta pretī Āgenskalna tirgum Bāriņa ielā 10;

18.00 – Filmu seansi agrākajā kinoteātrī Nometņu ielā 44. 

Dalība pasākumā ir bez maksas.
Pieteikties velo tūrei un/vai kino apmeklējumam var līdz 12. oktobrim rakstot uz kino@kinobize.lv

 Afiša (1.54 MB)

Projekts tiek līdzfinansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.

 

Vairāk par pasākumu un tā veidotājiem:

www.facebook.com/kinobize

www.kinobize.lv

www.pardaugavasradosaiscentrs.lv|

KINO BIZE

Elizabetes 37 – 2, Rīga

 
 

Komentāru pievienošana

Vārds

E-pasts

Komentārs

Ievadiet attēlā redzamo kombināciju

 
Pēdējo reizi atjaunota 19.februārī, 2018, 14:24
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
www.iksd.riga.lv