Biežāk uzdotie jautājumi
Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties
 

Rīgas svētki strauji tuvojas!

2016. gada 29. jūlijs

Pēc divām nedēļām Rīgas iedzīvotāji un galvaspilsētas viesi varēs baudīt neaizmirstamas trīs dienu svinības, kas norisināsies no 12. līdz 14. augustam, piedāvājot plašu izklaides programmu ikvienai gaumei.

 

Baltijas jūras reģiona ostu mācību centrs Pilnsabiedrība Porttraining.lv sadarbībā ar Rīgas brīvostas pārvaldi (RBP) no šā gada 1. jūlija līdz 1. septembrim realizē projektu “Ostas teritorijā radītā gaisa piesārņojuma izraisīto smaku mazināšanas rīcības scenārija izstrāde- iedzīvotāju forums".

 

Projekta "Brīvprātība Latvijas simtgadei" ietvaros jaunieši un viņu atbalsta personas, kā arī NVO brīvprātīgie, jūlijā kopā veic desmit brīvprātīgā darbus astoņās dažādās jomās. Kopā 40 dalībnieki jūlijā brīvprātīgā darbā ieguldīs ap 1200 stundas, katrs 30 stundas dāvājot Latvijai. Pirmie no brīvprātīgā darbiem jau notikuši. 

 

Rīgas Centrālā bibliotēka aicina brīvprātīgos pieteikties skaļās priekšā lasīšanas projektā „Sarunas un grāmatas –līdzņemšanai” Rīgā. Plānots lasīt priekšā avīzes, žurnālus vai grāmatas ilgstošas sociālās aprūpes iestādēs.

 

Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā visu jūliju un augustu ir iespēja pieteikties piektdienas vakara relaksējošai pastaigai gida pavadībā tikai par 2 EUR papildus ieejas biļetei.

 

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments izsludina Sabiedrības integrācijas programmas projektu konkursu „Apkaimju iniciatīvas līdzdalības un piederības veicināšanai” – apkaimju iniciatīvu projektu īstenošanai Rīgas pilsētā. 

 

Sākot no februāra beigām biedrība Latvijas Pilsoniskā alianse (eLPA) īsteno projektu “Tilts 2016”, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros. Projekta ietvaros tiek īstenotas vairākas aktivitātes, kuras veicina rīdzinieku informētību un iesaistīšanos nevalstisko organizāciju sektorā (NVO).

 

Rīgas sociālās aprūpes centrs “Stella maris” īsteno projektu “Dzīvo un smaidi”, kas tiek finansēts no Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas.

 

Rīgas sociālās aprūpes centrs “Stella maris” īsteno projektu “Dzīvo vesels”, kas tiek finansēts no Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Brīvprātīgo programmas ietvaros. Projekta laikā tiek veidota ainaviska vide RSAC “Stella maris” teritorijā, apzaļumojot to, iestādot dažādus kultūraugus, kā arī sakārtojot.

 

Ņemot vērā iedzīvotāju lielo interesi un atsaucību par sportiskajām aktivitātēm brīvā dabā, Rīgas domes Labklājības departaments aicina rīdziniekus arī šogad apmeklēt brīvdabas trenažieru zāles, kuras ir atvērtas 24 stundas diennaktī, un darboties tajās var bez maksas.

 

No 2016. gada jūlija līdz novembra beigām biedrība “Jaunatnes kultūras un estētiskās audzināšanas asociācija” īstenos projektu “Mēs Latvijai!”. Projekts tiek īstenots starpkultūru dialoga jomā projektu konkursa “Rīgas reģiona NVO izaugsmei un attīstībai 2016” ietvaros.

 

Vasara ir laiks, ko liela daļa studentu izmanto, piesakoties praksē kādā sev interesējošā uzņēmumā. Lai gan vairākums (63%) jauniešu vēlētos palikt strādāt uzņēmumā, kurā veic praksi, reālais to jauniešu īpatsvars, kuri pēc prakses paliek strādāt tai pašā vietā, ir 25%[1]. Kā lietderīgi izmantot prakses periodu,

 

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments aicina skolas pieteikt pretendentus Rīgas pašvaldības balvai „Zelta pildspalva” un „Zelta stipendija”. 

 

Fonda 1836 īstenotā iniciatīva, dāvana Latvijai un tās iedzīvotājiem valsts simtgadē – Aplido, apceļo, apmīļo Latviju! šovasar jau ir paveikusi pusi no plānotā. Nupat tika noiets sestais no šovasar paredzētajiem 15 posmiem, izpētot dabu un kultūrvēsturisko mantojumu Latvijas robežlīnijā.

 

Rīgas domes Labklājības departaments aicina rīdziniekus iesniegt iesniegumus par pabalstu izglītības ieguves atbalstam, saskaņā ar Rīgas domes 15.01.2013. saistošajiem noteikumiem Nr.202 „Par ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas atzīšanu par trūcīgu vai maznodrošinātu un sociālajiem pabalstiem Rīgas pilsētas pašvaldībā”.

 

Vasaras vidus ir krāšņākais rožu ziedēšanas laiks Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā. To būs iespēja baudīt arī siltajos vasaras vakaros, jo jūlijā un augustā dārzs būs atvērts apmeklētājiem katru dienu līdz pat pulksten deviņiem vakarā.

 

Pēc otrās sacensību dienas Rīga kopvērtējumā ar izcīnītām 79 medaļām (24 – zelta, 28 – sudraba, 27 – bronzas)izvirzās vadībā. 2.vietā ar izcīnītām 47 medaļām (26 – zelta, 8 – sudraba, 13 – bronzas) ir Ventspils. Savukārt 3.vietā ar izcīnītām 42 medaļām (13 – zelta, 11 – sudraba, 18 – bronzas) ierindojas Jūrmala.

 

Latvijas Ukraiņu kongress un Ģenerāla Pētera Radziņa biedrība ielūdz uz sadraudzības koncertu „Ukraina — Latvija no sirds uz sirdi”.

 

Latvijas IV Olimpiādes atklāšanas dienā rīdzinieki izcīna 19 medaļas, īpaši priecē peldētāju, airētāju un MTB riteņbraucēju sasniegumi, kas Rīgai atnes augstākā kaluma - zelta - medaļas. Ieskatam fotogalerija - rīdzinieku starts Olimpiādes pirmajā dienā.

 

2016. gada jūnijā biedrība “Sadarbības platforma” Latvijas valsts budžeta finansētajā programmā “NVO fonds” uzsāk īstenot projektu “Sadarbība kopējai attīstībai”. Projekta galvenais mērķis ir veicināt stabilu, ilgtspējīgu, sekmīgu biedrības un 24 dalīborganizāciju darbību, rosināt plašāku sabiedrības iesaisti pilsoniski nozīmīgās aktivitātēs un līdzdalības procesu veicināšanā Latvijā. Projekta īstenošana plānota līdz 2016. gada oktobra beigām.  

 

Teksta izmērs: A A A

Jaunākais fotogalerijā
Mūsu sadarbības partneri
   
 
Pēdējo reizi atjaunota 29.jūlijā, 2016, 14:36
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
www.iksd.riga.lv