Biežāk uzdotie jautājumi
Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Lai nodrošinātu ceļu satiksmes drošību XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku pasākumu norises laikā, ar Rīgas pilsētas izpilddirektora rīkojumu noteikts ieteicamais braukšanas ātrums pie svētku pasākumu norišu vietām un izmitināšanas vietām līdz 30 km/h.

 

Sakarā ar no 6.līdz 12.jūlijam notiekošajiem       XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem” Rīgā būs gaidāmi būtiski satiksmes ierobežojumi.

 

Nākamajā nedēļas nogalē, no 10. līdz 12. Jūlijam, nodibinājums „Lidlauks Spilve” organizē starptautisku aviācijas salidojumu „Riga Fly-In 2015”. Aviācijas svētki Spilves lidlaukā katru vasaru jau kļuvuši par ierastu tradīciju, bet, sākot ar pagājušo gadu, šeit vienlaikus  notiek arī  gaisa kuģu salidojums, kurā piedalās gaisa kuģi un piloti no visas Eiropas.

 

Ceturtdien, 9. jūlijā, plkst. 17.00 Latvijas Universitātes Lielajā aulā notiks XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku ārvalstu vieskolektīvu koncerts „Manā sirdī”, kurā piedalīsies kolektīvi no Austrijas, Ķīnas, Gruzijas, Igaunijas, Vācijas un Dānijas. Koncertā skanēs gan vieskolektīvu pārstāvēto valstu tautas mūzika, gan pasaulē labi atpazīstamu grupu un komponistu skaņdarbi. Koncertu organizē Rīgas domes izglītības, kultūras un sporta departaments, ieeja tajā ikvienam interesentam būs bez maksas.

 

Mazuļus no pusotra gada vecuma gaida Rīgas pirmsskolas izglītības iestādē „Laismiņa”, Slokas ielā 211. Mācības pirmsskolas izglītības iestādē notiek latviešu valodā.

 

430 Rīgas skolēni gatavi startam Latvijas Jaunatnes vasaras olimpiādē, kas risināsies no 3. līdz 5. jūlijam. Rīdzinieki cīnīsies par medaļām 23 no olimpiādē pārstāvētiem 26 sporta veidiem.

 

Ar vairāku aktivitāšu īstenošanu, tajā skaitā latviešu valodas un kultūras kusu norisi, informatīvi izglītojošiem pasākumiem, brīvprātīgo tīkla izveidi, pusgada laikā īstenots projekts „Esam rīdzinieki!”, kurā mācības kursos pabeidza 113 pieaugušie un 37 skolēni.

 

Jūnija izdevumā par projekta „Esam rīdzinieki!” aktivitātēm un rezultātiem lasāma intervija ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Projektu un sabiedrības integrācijas nodaļas un arīdzan šī projekta vadītāju Ilonu Stalidzāni. Ikmēneša izdevumā apkopota informācija par izsludinātajiem projektu konkursiem, atskats notikumos un citas nevalstiskās organizācijas interesējošas aktualitātes.

 

Jūlijā Rīgas Centrālās bibliotēkas (RCB) Bolderājas filiālbibliotēka (Gaigalas ielā 3, tālr. 67443259) aicina krievu, baltkrievu, ukraiņu, igauņu un citu tautību pirmsskolas vecuma – 6-7 gadus vecus bērnus – uz draudzīgām sarunām, kurās kopā mēģināsim sākt sazināties latviešu valodā. Klausīsimies, kā skan valoda, iemācīsimies jaunus vārdus un iemēģināsim tos izrunāt. Sarunas, spēles un rotaļas notiks bilingvāli (latviešu un krievu valodā), nav jāraizējas, ka kāds netiks saprasts.

 

2015. gadā savu 35 dzimšanas dienu svin Rīgas Centrālās bibliotēkas Imantas filiālbibliotēka, kas atrodas sabiedriskajā centrā Slokas ielā 161 k-1. Pēc telpu renovācijas 2011. gadā bibliotēku ar pilnām tiesībām var saukt par vienu no Rīgas plašākajām un skaistākajām publiskajām bibliotēkām.

 

Rīgas domes Labklājības departaments aicina trūcīgos un maznodrošinātos rīdziniekus līdz 31.oktobrim pieteikties pabalstam izglītības ieguvei. Pabalsta apmērs ir 35,57 eiro katram skolēnam.

 

5.jūlijā plkst. 16.00  iedzīvotājus gaida Lucavsalas atpūtas parkā, Baltkrievu tautas svētkos „Kupalle”, kuros varēs izdzīvot Kupalles burvību, ar vainagu pīšanu, kā aizsardzības simbolu pret ļaunajiem spēkiem, ar spēlēm, dejām un dziesmām.

 

2015. gada 29. jūnijā plkst. 19.00 cikla „Pārdaugava stāsta” ietvaros kopā ar Mag.hist. Zintu Valdmani izstaigāsim Kalnciema kvartāla apkārtni, meklējot aizgājušo laiku liecības šodienā. Ekskursijas laikā izzināsim dažādu Kalnciema, Kapseļu un Melnsila ielu namu un to iemītnieku vēsturi.

 

No 26. līdz 31. jūlijam Hroniski slimo bērnu draugu biedrība „Sūrābele”  aicina bērnus uz vasaras nometni pie jūras, Engures novada Ābragciemā. Gaidīti bērni , kuriem noteikta invaliditāte, kā arī bērni ar veselības problēmām. 

 

Ikvienā Rīgas apkaimē jāattīsta daudzfunkcionāla sporta un fizisko aktivitāšu infrastruktūra, šādu nepieciešamību ceturtdien, 25. jūnijā, apstiprināja visi šai tēmai veltītas diskusijas dalībnieki -  Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs,  Rīgas domes Īpašuma departamenta direktors Oļegs Burovs, Izglītības, kultūras un sporta departamenta direktors Gunti Helmanis, kā arī „Ghetto games” vadītājs Raimonds Elbakjans, kuri tikās ar vairāku Rīgas izglītības iestāžu audzēkņiem  un to direktoriem jaunizveidotajā Rīgas 31. vidusskolas daudzfunkcionālajā  sporta stadionā (Skuju ielā 11, Vecmīlgrāvī).

 

Otrdien, 30. jūnijā plkst. 17.30 NVO namā (Rīgā, Laimdotas ielā 42) notiks projekta „Integrācijas ABC -2” noslēguma pasākums. Biedrība „Sadarbības platforma” pusgada garumā īstenoja projektu “Integrācijas ABC - 2” (Nr.IF/2013/1.a./11) sadarbībā ar partneriem - radošo apvienību jauniešiem „TREPES” , biedrību „Erfolg”, biedrību „Goraļ”, Latvijas baltkrievu savienību un citām nevalstiskajām organizācijām.

 

Ar apgūtu latviešu valodu, iepazītu Latvijas kultūru, vairākām ekskursijām un informatīviem semināriem, noslēdzas vairāk nekā pusgadu ilgušais projekts "Esam rīdzinieki!", kurā iesaistījās ap 174 trešo valstu valstspiederīgie, tajā skaitā 45 bērni. Projekta noslēguma pasākums notiks 26. jūnijā plkst. 15.00 Bellevue Park Hotel Riga" (Slokas iela 1).

 

Līgo svinības Rīgā, 11. novembra krastmalā un Dzegužkalnā, neskatoties uz sliktajiem laika apstākļiem, šogad apmeklēja vairāki desmiti tūkstoši rīdzinieku un pilsētas viesu, piedaloties vērienīgajā lieluzvedumā „Līgosim krastmalā! Ielūdz Raimonds Pauls” un zaļumballē, liecina policijas un organizatoru veiktās aplēses. 

 

Jau tradicionāli Rīgā Līgo svētkus svin 11. novembra krastmalā un Dzegužkalnā. Šogad pasākumā „Līgosim krastmalā! Ielūdz Raimonds Pauls” rīdziniekiem un pilsētas viesiem par prieku maestro Raimonds Pauls kopā ar režisori Svetlanu Rudzīti ir radījuši īpaši krāšņu lieluzvedumu ar Latvijas labāko koru priekšnesumu, veltījumu humoristam Edgaram Liepiņam, atskaņojot aktiera savulaik izpildītās dziesmas jaunās variācijās, ar svētku kulmināciju – komponista jauno dziesmu programmu „Šodien vai nekad”, kā arī maestro radīto teātra dziesmu popūriju.

 

Ceturtdien, 25. jūnijā, plkst.10.00 Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs kopā ar Rīgas domes Īpašuma departamenta direktoru Oļegu Burovu, Izglītības, kultūras un sporta departamenta direktoru Gunti Helmani, kā arī „Ghetto games” vadītāju Raimondu Elbakjanu tiksies ar vairāku Rīgas izglītības iestāžu audzēkņiem  un to direktoriem jaunizveidotajā Rīgas 31. vidusskolas daudzfunkcionālajā  sporta stadionā (Skuju ielā 11, Vecmīlgrāvī) un kopīgi diskutēs par fizisko un sporta aktivitāšu iespējām pilsētā.

 

Teksta izmērs: A A A

Jaunākais fotogalerijā
Mūsu sadarbības partneri
    
 
Pēdējo reizi atjaunota 3.jūlijā, 2015, 16:16
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, Fakss: 67026847, E-pasts: iksd@riga.lv
www.iksd.riga.lv