Biežāk uzdotie jautājumi
Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Rīgas kultūras un atpūtas centrā „Imanta” 4. septembrī notiks pirmais senioru deju festivāls, kurā ikvienam interesentam dažādās meistarklasēs būs iespēja apgūt Ziemeļvalstu, Vācijas, Igaunijas un starptautisko senioru deju repertuāru.

 

Jauno mācību gadu sagaidot(3)

2014. gada 31. augusts

Arī jaunajā mācību gadā Rīgā skolēnu skaits būs aptuveni 65 000. Saglabājas tendence palielināties sākumskolas audzēkņu skaitam un samazināties vidusskolēnu skaitam, jo daļa no viņiem izvēlas mācības profesionālajās izglītības iestādēs, turklāt vidusskolu ir sasniegusi tā sauktā demogrāfiskā bedre. Par aktuālo Rīgas pašvaldības izglītības iestādēs sarunā laikrakstam „Izglītība un Kultūra” stāsta Rīgas domes izglītības, kultūras un sporta departamenta izglītības pārvaldes vadītājs Ivars Balamovskis.

 

Piektdien, 5. septembrī plkst. 9.00 Rīgas domes sēžu zālē aicinām uz starptautisku konferenci – vēsturiskajām laboratorijām „Iekštelpas un ārtelpas atbilstība Eiropas jūgendstila arhitektūrā”. Konference veltīta jūgendstila perioda arhitektūrā raksturīgajai inovatīvajai un radošajai pieejai veidot saskaņu starp ēkas fasādi un interjeriem, radot vizuālu, strukturālu un funkcionālu sasaisti. Tasatainojas ēku siluetos, namu fasāžu un logailu ritmu izkārtojumā, celtņu izvietojumā, kā arī dārzu pilsētu jeb „zaļo” rajonu izveidē urbānajā pilsētvidē.

 

Pirmdien, 1.septembrī, Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas ietvaros, sadarbojoties starptautiskiem māksliniekiem un Rīgas skolēniem, vairākās Rīgas vidusskolās atklās projektu „Spēka pote”. Projektā ir iecerēts savienot mākslas un izglītības nozaru intereses, tādēļ profesionāli mākslinieki no Baltijas jūras reģiona valstīm deviņās Rīgas skolās īstenos tieši šai konkrētai vietai radītus mākslas darbus.

 

Sagaidot jauno mācību gadu, no 4. septembra līdz pat 16. novembrim Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) būs skatāma skolas tēmai raksturīga, ļoti unikāla Jura Cibuļa ābeču kolekcijas izstāde „Sakums”. Tās atklāšana būs 3. septembrī plkst. 17.00. Kolekcionāra J. Cibuļa  krājumā ir vairāk nekā 8600 ābeču eksemplāru no 217 zemēm 1060 valodās. Izstādē būs eksponēta daļa no iespaidīgās ābeču kolekcijas.

 

1. septembrī skolēni un jaunieši gaidīti pasākumā „Zem viena jumta”, kas no plkst. 14.00 risināsies Vērmanes dārzā, piedaloties jauniešu vidū populāriem mūziķiem un grupām, kā arī jauniešu organizācijām. Ar pasākumu „Zem viena jumta” Rīgā sākas tradicionālais „Jauniešu mēnesis”, kas šogad piedāvā iespēju ikvienam interesentam iesaistīties, uzzināt, aktīvi līdzdarboties 12 dažādos pasākumos, kas notiks septembrī, nedēļu nogalēs.

 

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD) aicina zemniekus, biškopjus, maizes cepējus, individuālos ražotājus, amatu meistarus, lietišķās mākslas izstrādājumu izgatavotājus un grāmatu izdevējus pieteikties tirdzniecībai Miķeļdienas gadatirgū, kas šogad risināsies 27. septembrī Rīgā, Doma laukumā. Tirdzniecība notiks arī Herdera laukumā, Jēkaba, Pils un Tirgoņu ielās un Jaunielā. Tirgū paredzētas 250 tirdzniecības vietas.

 

Rīgas izglītības iestādes ir sagatavotas jaunajam mācību gadam. Šogad ir palielinājies audzēkņu skaits pirmsskolas izglītības iestādes un skolās, kā arī ievērojami līdzekļi ieguldīti izglītības iestāžu ēku renovācijā un apkārtnes labiekārtošanā.

 

Pirmdien, 1. septembrī, no plkst. 14.00 līdz 18.00 Zinību dienas pasākumā „Zem viena jumta”, ko Vērmanes dārzā rīko Rīgas Skolēnu dome, darbosies arī Rīgas Centrālās bibliotēkas (RCB) Grāmatu maiņas punkts. Šoreiz tajā galvenokārt tiks mainītas grāmatas bērniem un jauniešiem.

 

25. augustā NVO nama telpās Latvijas Ukraiņu biedrību apvienība organizēja literāri – mūzikālu pasākumu, kas bija veltīts Ukrainas Neatkarības dienai.

 

Teksta izmērs: A A A

Jaunākais fotogalerijā
Mūsu sadarbības partneri
    
 
Pēdējo reizi atjaunota 1.septembrī, 2014, 20:22
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, Fakss: 67026847, E-pasts: iksd@riga.lv
www.iksd.riga.lv