Biežāk uzdotie jautājumi
Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

VEF Kultūras pils svin 55 gadu jubileju

2015. gada 27. februāris

Svētdien, 1. martā, VEF Kultūras pils par godu savai 55. jubilejai aicina iedzīvotājus uz Dziesmu un deju dienu „Sirds pieturvietas”, kurā uzstāsies visu paaudžu kolektīvi, piedāvājot skatītājiem dziesmu un deju priekšnesumus, iespēju baudīt izstādes un kopīgi iedziļināties māksliniecisku arodu noslēpumos, tādējādi apliecinot, ka līdz ar gadiem VEF Kultūras pils amatierkolektīvi pilnveidojas, attīstās un priecē Rīgas iedzīvotājus.

 

Trešdien, 4. martā, no  plkst. 14.00 līdz 17.00 NVO namā, Laimdotas ielā 42, aicinām uz praktisko semināru „Biedrībās un nodibinājumos veicamās izmaiņas, to fiksēšana un reģistrācija”.

 

24. februārī projekta „Esam rīdzinieki!” ietvaros trešo valstu valstspiederīgie devās pieredzes apmaiņā uz Ventspili, lai tiktos ar pilsētas izpilddirektoru un vairāku pašvaldības iestāžu vadītājiem un iepazītos ar pilsētā īstenoto sabiedrības integrācijas procesu.

 

NVO namā februāra beigas sagaidītas ar priecīgu ziņu – 4. stāva zāle izremontēta un atkal pieejama nevalstisko organizāciju pārstāvjiem un apmeklētājiem. Zālē Rīgas nevalstiskās organizācijas tiek aicinātas rīkot plašus pasākumus un norises: koncertus, kopsapulces, konferences, kongresus, forumus un citas aktivitātes.

 

Trešdien, 25. februārī plkst. 14.00 līdz 17.00 NVO namā, Laimdotas ielā 42 aicinām uz praktisko semināru "E-pastu mārketinga izmantošana NVO darbībā". Semināra gaitā nevalstisko organizāciju pārstāvji apgūs prasmes patstāvīgi plānot, realizēt un analizēt e-pasta mārketinga kampaņas.

 

Šoreiz izdevumā lasāma intervija ar Poļu Kultūras kluba „Polonēze” vadītāju Dagmāŗu  Malzubu, iepazīstot  kluba vēsturi,  darbību un aktivitātes.  Ikmēneša izdevumā apkopota informācija par gaidāmajiem pasākumiem NVO namā tuvākajā mēnesī, izsludinātajiem projektu konkursiem un citas nevalstiskās organizācijas interesējošas aktualitātes.

 

No 27. februāra līdz 1. martam izstāžu centrā Ķīpsalā notiks tradicionālā starptautiskā grāmatu un izdevniecību izstāde „Latvijas Grāmatu izstāde 2015”.  Apmeklētāji varēs iepazīties ar pašmāju un aizrobežu apgādu jaunākajiem izdevumiem, tikties ar autoriem, piedalīties grāmatu prezentācijās un citos pasākumos, kā arī mainīties grāmatām Rīgas Centrālās bibliotēkas (RCB) grāmatu maiņas punktā.

 

Eiropas Komisijas izglītības sistēmu informācijas tīkls Eurydice ir publicējis ziņojumu „Kvalitātes nodrošināšana izglītībā: skolu vērtēšanas politika un metodes Eiropā”, kurā aplūkota skolu vērtēšanas sistēma un organizācija obligātajā izglītībā visās Eiropas Savienības dalībvalstīs, kā arī Islandē, Norvēģijā, Bijušajā Dienvidslāvijas Maķedonijas Republikā un Turcijā.

 

Šī gada 18. februārī Finansiālā atbalsta nometņu organizēšanai piešķiršanas komisija izskatīja skolēnu pavasara brīvlaikā plānoto bērnu un jauniešu nometņu projektus, kurus Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sporta un jaunatnes pārvaldes organizētajam konkursam bija iesniegušas biedrības, nodibinājumi un reliģiskās organizācijas.

 

No trešdienas, 18. februāra, stājas spēkā Rīgas domes saistošie noteikumi „Par kārtību, kādā reģistrējami iesniegumi par bērnu uzņemšanu 1. klasē Rīgas pilsētas pašvaldības izglītības iestādēs”, kas paredz vairākas izmaiņas.

 

Rīgas 89. vidusskolai - 30(2)

2015. gada 18. februāris

19. februārī plkst.14.00 Rīgas 89. vidusskola Svētku zālē (Hipokrāta ielā 27) svinēs 30 gadu jubileju. Rīgas 89. vidusskola ir Rīgas pašvaldības dibināta (1985. gadā) un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta pakļautībā esoša vispārējās izglītības iestāde, kas īsteno trīs izglītības programmas:

 

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments izsludina konkursu uz vakanto Rīgas pašvaldības interešu izglītības iestādes vadītāja amatu: Bērnu un jauniešu vides izglītības centrs Rīgas Dabaszinību skola (Ernestīnes ielā 8a).

 

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments izsludina konkursu uz vakantajiem Rīgas pašvaldības izglītības iestāžu vadītāju amatiem: Rīgas Avotu pamatskolas direktors/-e (Avotu ielā 44, ar latviešu mācību valodu), Rīgas Lastādijas internātpamatskolas direktors/-e (Maskavas ielā 178, ar latviešu/krievu mācību valodu), Rīgas Rīnūžu vidusskolas direktors/-e (Ziemeļblāzmas ielā 59, ar krievu mācību valodu).

 

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments izsludina konkursu uz vakantajiem Rīgas pašvaldības izglītības iestāžu vadītāju amatiem: Rīgas 15. pirmsskolas izglītības iestādes vadītājs/-a (Gaileņu ielā 5, ar latviešu mācību valodu), Rīgas 153. pirmsskolas izglītības iestādes vadītājs/-a (Mārkalnes ielā 4, ar krievu mācību valodu), Rīgas 14. pirmsskolas izglītības iestādes vadītājs/-a (Tapešu ielā 48, ar latviešu/krievu mācību valodu), Rīgas pirmsskolas izglītības iestādes „Mārdega” vadītājs/-a (Tallinas ielā 64, ar latviešu mācību valodu).

 

Latviešu valodas bezmaksas kursi(30)

2015. gada 16. februāris

No pirmdienas, 16. februāra, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments aicina Rīgas iedzīvotājus pieteikties bezmaksas latviešu valodas kursiem. Informācija par pieteikšanos, tajā skaitā kontakttālrunis un izglītības iestādes atrašanās vietu skatīt šeit. Valodas apmācības iestādi Rīgas iedzīvotāji var izvēlēties sev izdevīgā vietā atbilstoši pievienotajam sarakstam.

 

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments informē, ka izvērtējot iesniegtos projektus konkursā „Latviešu valodas apguves kursu organizēšana un īstenošana Rīgas pilsētas iedzīvotājiem” projektu realizācijai finansējums piešķirts 7 projektu īstenošanai.

 

No janvāra vidus NVO namā, reizi nedēļā, trešdienās notiek Latviešu sarunvalodas un starpkultūru integrācijas kluba tikšanās. Klubā pulcējas tie citu valstu pilsoņi, kuriem Latvija kļuvusi par mājvietu, un kuri vēlas apgūt latviešu valodu, Latvijas kultūru un vēsturi. 

 

Trešdien, 18. februārī, no plkst. 14.00 līdz 17.00 NVO namā, Laimdotas 42 (ieeja no Ieriķu ielas) notiks apmācību cikla „Projektu vadība: no idejas līdz veidlapai – četras lapas” pēdējā - 4. nodarbība „Projekta komunikācija”. Semināru vadīs projektu vadības eksperte Inese Vaivare.

 

2015. gada 21. februāris ir Rīgas internātvidusskolas bērniem ar dzirdes traucējumiem lielā diena – 175 gadu jubileja. Šajā laikā mainījušās paaudzes, un no katras ir nākuši bērni, kuriem mūsu skola bijusi tik vajadzīga. Daudziem tā ar sirsnību devusi ceļamaizi dzīvei.

 

NVO namu apmeklēja viesi no Leipcigas

2015. gada 10. februāris

9. februārī, vizītes laikā Rīgā, NVO namu apmeklēja viesi no Leipcigas – projekta „Veiksmīgas skolu darbības sekmēšana Leipcigā un Rīgā: skolas neapmeklētības prevencija”  partneri. Projektu „Veiksmīgas skolu darbības sekmēšana Leipcigā un Rīgā: skolas neapmeklētības prevencija” īsteno Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments sadarbībā ar partneriem  sadarbībā ar partneriem Eiropas Savienības Mūžizglītības programmā Comenius apakšprogrammas aktivitātē „Reģionālās partnerības”. 

 

Teksta izmērs: A A A

Jaunākais fotogalerijā
Mūsu sadarbības partneri
    
 
Pēdējo reizi atjaunota 27.februārī, 2015, 14:27
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, Fakss: 67026847, E-pasts: iksd@riga.lv
www.iksd.riga.lv