Biežāk uzdotie jautājumi
Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

[Kultūr]draudzēšanās pasākums lieliem un maziem + Dzīvā bibliotēka

Teksta izmērs: A A A

 
Sākums RD IKSD Sabiedrības integrācija [Kultūr]draudzēšanās pasākums lie...

2017. gada 16. maijs

Svētdien, 21. maijā, Kaņepes Kultūras centrā no plkst. 13.00 līdz 17.00  norisināsies pasākums “Meet, Greet & Eat” (“Satiekamies, iepazīstamies un ēdam”), kur aicinām tuvāk iepazīties ar patvēruma meklētājiem Latvijā caur gatavošanas meistarklasēm, spēlēm, radošām aktivitātēm un citām izklaidēm.

Īpaši jaunākajiem apmeklētājiem nodrošināsim saldo popkornu, atraktīvus rotaļu vadītājus un kino programmu. Lielākie (un, protams, arī mazākie) varēs piedalītes kopīgā ēstgatavošanā kopā ar Humusa komandu, apgūstot dažādas arābu valstu receptes, savukārt vietējo virtuvi pārstāvēs aukstā zupa. Noderīgu prasmju stūrīšos mēģināsim viens otram iemācīt ko jaunu un vērtīgu. Iepazīsimies, sarunāsimies, piedalīsimies dažādās socializēšanās aktivitātēs -iespējams, pat mazliet nodosimies dejām.

No plkst. 15 00 visiem interesentiem būs iespēja uzklausīt Dzīvās bibliotēkas ar rīdziniekiem, patvēruma meklētājiem un bēgļiem atmiņu un pieredzes stāstus, piespiedu kārtā vai labprātīgi dodoties prom no mītnes valsts un sastopoties ar svešu, sev neierastu vidi. Dzīvā bibliotēka noritēs jau sesto reizi, un tās mērķis ir savstarpēji iepazīties, nojaukt valodas barjeras, apzināties kultūras atšķirības un radīt cilvēcisku un sirsnīgu atmosfēru, kas ļauj ieklausīties un iegūt dziļāku izpratni vienam par otru. Ar stāstiem dalīsies gan patvēruma meklētāji un bēgļi, gan arī šejienieši. Katram apmeklētājam būs iespēja uzdot jautājumus un noslēgumā dalīties savos iespaidos.

Dzīvā bibliotēka notiks angļu, krievu un latviešu valodā, nepieciešamības gadījumā klausītājiem tiks nodrošināts uz latviešu valodu.

Ieeja visā pasākumā ir bez maksas, taču vietu skaits ir limitēts, tādēļ lūdzam laicīgi pieteikties šeit.

Aktivitātes vadīs pasākuma organizētāji -biedība “Gribu palīdzēt bēgļiem” kopā ar Kaņepes Kultūras centra brīvprātīgajiem. Dzīvā bibliotēka  tiek līdzfinansēta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros. Atbalsta, palīdz un brīnišķīgu vietu nodrošina Kaņepes Kultūras centrs.

Par intervijām, video vai audio ierakstiem un cita veida pasākuma dokumentēšanu lūdzam iepriekš vienoties ar organizatoriem, rakstot uz gribupalidzetbegliem@gmail.com. Jebkāda pasākuma ierakstīšana vai dokumentēšana bez iepriekšējas saskaņošanas pasākuma laikā nav atļauta, lai respektētu pasākuma dalībnieku privātumu. Jautājumu gadījumā, lūdzam sazināties ar Lauru Bužinsku, zvanot pa tālruni 28621469 vai rakstot uz gribupalidzetbegliem@gmail.com

 
 

Komentāru pievienošana

Vārds

E-pasts

Komentārs

Ievadiet attēlā redzamo kombināciju

 
Pēdējo reizi atjaunota 24.aprīlī, 2018, 21:18
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
www.iksd.riga.lv