Biežāk uzdotie jautājumi
Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

No 2016. gada jūlija līdz novembra beigām biedrība “Jaunatnes kultūras un estētiskās audzināšanas asociācija” īstenos projektu “Mēs Latvijai!”. Projekts tiek īstenots starpkultūru dialoga jomā projektu konkursa “Rīgas reģiona NVO izaugsmei un attīstībai 2016” ietvaros.

 

2016. gada jūnijā biedrība “Sadarbības platforma” Latvijas valsts budžeta finansētajā programmā “NVO fonds” uzsāk īstenot projektu “Sadarbība kopējai attīstībai”. Projekta galvenais mērķis ir veicināt stabilu, ilgtspējīgu, sekmīgu biedrības un 24 dalīborganizāciju darbību, rosināt plašāku sabiedrības iesaisti pilsoniski nozīmīgās aktivitātēs un līdzdalības procesu veicināšanā Latvijā. Projekta īstenošana plānota līdz 2016. gada oktobra beigām.  

 

29. jūnijā NVO namu apmeklēja Brocēnu un Saldus novadu nevalstisko organizāciju pārstāvji un brīvprātīgā darba veicēji, lai iepazītu Rīgas pašvaldības darbu nevalstisko organizāciju atbalsta jomā, gūtu jaunu pieredzi un idejas.

 

Daudzi no mums ir aizdomājušies par dalību starptautiskos projektos, bet kamēr viņi joprojām domā, citi pieņem izaicinājumu un piedalās. Vai esi viens no tiem kas vēl nav uzdrīkstējies, bet par to domā? Vai vēlies uzzināt, kā citiem ir gājis? Tā diena ir klāt!  Aicinām Tevi uz Projektu stāstu vakaru ceturtdien, 30.jīnijā, plkst. 17.00, Jauniešu studijā „BaMbuss”, Brīvības gatvē 204.

 

Jūnija numurā lasāma intervija ar nodibinājuma “Fonds Nāc līdzas!” valdes priekšsēdētāju Sarmu Freibergu par fonda paveiktajiem darbiem un pieredzi, darbojoties NVO sektorā. „NVO nama ziņās” lasītāji atradīs arī informāciju par NVO sektora aktivitātēm un aktualitātēm.   

 

Lai atzīmētu Starptautisko bērnu aizsardzības dienu un skolēnu vasaras brīvlaika sākumu, 1. jūnijā  NVO namā notika plaša svētku programma, kurā piedalījās vairāki desmiti bērnu, tai skaitā no Rīgas Sociālā dienesta dienas centriem un bērni ar īpašām vajadzībām.

 

NVO nama 1. un 2.  stāva gaiteņos līdz 31. augustam apskatāma fotoizstāde “Sajūtas man līdzās”. Fonds “Nāc līdzās!” ir sagatavojis izstādi, kuras autori ir jaunieši ar īpašām vajadzībām. Viņu pulkam pievienojušies arī Rīgas internātvidusskolas bērniem ar dzirdes traucējumiem jaunieši. Pēc darbu rūpīgas atlases, izstādei tika izvēlētas 30 fotogrāfijas.  

 

Maija izskaņā NVO namā Latvijas baltkrievu savienība svētku pasākumā uzsāka projektu “Rušniks – baltkrievu kultūras tradicionālais elements”. Tā ietvaros baltkrievu biedrības Latvijā līdz 2018. gadam izšūs 7 metrus garu linu rušniku – roku dvieli. Katra biedrība izšūs savu nosaukumu un pilsētu, kur tā atrodas, kā arī tradicionālos baltkrievu ornamentus.

 

Sestdien, 28. maijā, plkst. 14.30 NVO nama zālē Latvijas baltkrievu savienība aicina uz svētku pasākumu “Baltkrievu rušniks – baltkrievu kultūras tradicionālais elements”. Tas reizē būs Latvijas baltkrievu savienības projekta “Rušniks – baltkrievu kultūras tradicionālais elements” atklāšanas pasākums.

 

Atzīmējot UNESCOstarptautisko dienu "Kultūras daudzveidība dialogam un attīstībai", NVO namā 5. maijā norisinājās tematiskā pēcpusdiena, rosinot novērtēt un apzināties kultūras izpausmju bagātību kopumā un savstarpējā mijiedarbībā

 

NVO namā 21. maijā biedrība "Jauniešu Spēks" kopā ar studiju "Anima" rīkoja muzikālu pasākumu, kurš vienlaicīgi bija gan atskaites koncerts studijas audzēkņiem, gan arī motivējošs pasākums jauniešiem, kuru vaļasprieks saistīts ar mūziku.

 

Ar dažādām radošām aktivitātēm un koncertu NVO namā, Laimdotas ielā 42, 1. jūnijā tiks atzīmēta Starptautiskā bērnu aizsardzības diena. Pasākumos aicināti piedalīties gan bērni, gan viņu vecāki. Organizatori vēlas sagādāt prieku arī bērniem no bērnu namiem, īpaši ielūdzot uz svētkiem.

 

2016. gada 31. maijā plkst. 17.00 Biznesa augstskolā „Turība”, Graudu ielā 68, Rīgā, notiks Pasaules preses brīvības dienai veltīts zinātniskais vakars „Atbildība, bezatbildība un plašsaziņas līdzekļi”.

 

Maijā numurā lasāma intervija ar biedrības „Latvijas Sieviešu invalīdu asociācija „Aspazija”” valdes priekšsēdētāju Ilzi Laini par biedrības darbību un aktivitātēm. „NVO nama ziņās” lasītāji atradīs informāciju par gaidāmajiem pasākumiem NVO namā, aktualitātēm NVO sektora jomā un izsludinātajiem projektu konkursiem. 

 

16. maijā NVO namā tika atklāta Marģera Martinsona fotoizstāde ”Mamma!”. Maijā atzīmē divas sirsnīgus svētkus – Mātes dienu un Ģimenes dienu. Izstādes autors ir apkopojis fotomirkļus, kas veltīti ģimenēm un īpaši - mammām.

 

21. maijs UNESCO atzīts par starptautisko dienu „Kultūras daudzveidība dialogam un attīstībai”, aicinot apzināties un novērtēt kultūras daudzveidības nozīmi gan atsevišķu kultūras izpausmju ziņā, gan to bagātībā kopumā un savstarpējā mijiedarbībā. Par godu šai dienai NVO namā, 25. maijā plkst. 16.00 notiks tematiskā pēcpusdiena, atgādinot par vērtībām, kādas iespējams izprast, pateicoties kultūras daudzveidībai.

 

Grieķu deju soļi NVO namā

2016. gada 12. maijs

Kopš aprīļa vidus, trešdienu vakaros NVO nama zālē skan grieķu mūzika un pulcējas turpat pussimts interesentu, lai apgūtu grieķu tradicionālās dejas soļus. Nodarbības vada deju skolotājs no Grieķijas Fanis Tsampodimos.  Dejotāju vidū ir deju skolotāji, studenti un tie, kam tuva grieķu kultūra.

 

11. maijā NVO namā notika pēdējā nodarbība apmācību ciklā „Projektu vadība: no idejas līdz veidlapai – četras lapas” projektu vadības ekspertes Ineses Vaivares vadībā. Nodarbības tēma bija „Projekta komunikācija”.

 

Svētdien visā Latvijā tika svinēti vieni no sirsnīgākajiem svētkiem gadā - Mātes diena. Lai atzīmētu to un sagādātu prieku gan savām, gan citām māmiņām un vecmāmiņām, dienu  iepriekš, 7.maijā, NVO namā notika labdarības pasākums.  Bērni sirsnīgi sveica visas māmiņas un vecmāmiņas ar pašu gatavotām dāvanām, dejām un dziesmām.

 

27. aprīlī NVO namā Rīgā notika konference “Ilgstoši slimojošo integrācija darba tirgū”, ko rīkoja nodibinājums “Fonds Sabiedrībai” starptautiska projekta “Ilgstoši slimojošo pacientu atgriešana darba tirgū, nodrošinot IKT prasmju apgūšanu” noslēgumā.

 

Teksta izmērs: A A A

Jaunākais fotogalerijā
Mūsu sadarbības partneri
   
 
Pēdējo reizi atjaunota 28.jūlijā, 2016, 17:29
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
www.iksd.riga.lv