Biežāk uzdotie jautājumi
Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Līgo svinības Rīgā apmeklēja vairāk nekā 80 000 rīdzinieku un pilsētas viesu, piedaloties vērienīgajā pasākumā "Līgosim krastmalā!", kā arī tradicionālo Jāņu svinībās Dzegužkalnā, liecina policijas un pasākumu organizatoru veiktās aplēses.

Pasākumā "Līgosim krastmalā!" rīdzinieki un pilsētas viesi varēja noskatīties gan muzikālu uzvedumu "Reiz Jāņu naktī", gan vērot un līdzi dzīvot dejotājiem uzvedumā "Īsa bija Jāņu nakts", kā arī dancot zaļumballē, baudot svētku mielastu, omulību pie ugunskuriem un izzinot Līgo nakts tradīcijas.

 

Jau tradicionāli Rīgā Līgo svētkus svin 11. novembra krastmalā un Dzegužkalnā. Šogad pasākumā „Līgosim krastmalā!” apmeklētāji varēs noskatīties gan muzikālu uzvedumu „Reiz Jāņu naktī”, gan vērot un līdzi dzīvot dejotājiem uzvedumā „Īsa bija Jāņu nakts”, kā arī lustēties zaļumballē kopā ar grupu „Apvedceļš”, baudot svētku mielastu, omulību pie ugunskuriem un izzinot Līgo nakts tradīcijas. Savukārt Dzegužkalnā viss notiks, balstoties tradicionālajās Jāņu nakts tradīcijās ar vainagu pīšanu, uguns pūdeles iedegšanas rituālu, līgošanu, dziesmām, dančiem un rotaļām kopā ar Jāņa māti un Jāņa tēvu.

 

Sakarā ar Līgo svētku pasākuma „Līgosim krastmalā!” sagatavošanas darbiem, svētkunorisi un aprīkojuma demontāžu  no 21.jūnija plkst. 20.00 līdz 24.jūnija plkst.23.00 būs aizliegts apstāties un stāvēt: 11.novembra krastmalā, posmā no Akmens tilta līdz Muitas ielai un 11.novembra krastmalai piegulošajā paralēlajā ielā Vecrīgas pusē (starp Poļu gāti un Jaunielu).

 

Jau tradicionāli Rīgā vienas no vērienīgākajām Līgo svētku svinībām notiek 11. novembra krastmalā, ieeja svinību norises vietā ir bez maksas. Šogad pasākumā „Līgosim krastmalā!” programmas galvenais notikums būs uzvedums “Reiz Jāņu naktī”, kura muzikālo materiālu veidos nedaudz piemirstas, bet gadu gaitā iemīļotas maestro Raimonda Paula dziesmas un tās izpildīs pazīstami skatuves mākslinieki.

 

Rīgas sociālās aprūpes centrs “Gaiļezers” īsteno projektu “Piedalās visi!”. Projekts tiek finansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras uz sporta departamenta Brīvprātīgā darba programmas ietvaros. Projekta mērķis ir uzsākt un veicināt brīvprātīgo – ergoterapijas studentu, darbu RSAC “Gaiļezers”. Ergoterapijas studentu piesaistīšana ļauj paplašināt institūcijas piedāvāto nodarbību un aktivitāšu klāst iemītniekiem, padara tās pieejamākas plašākam iemītnieku lokam un ļauj viņiem apgūt jaunas prasmes un iemaņas.

 

Gaidot Līgo svētkus Rīgā, jau tradicionāli Doma laukumā notiek Zāļu tirgus, kas šogad risināsies trešdien, 22. jūnijā, no plkst. 9.00 līdz 19.00. Tirgū iedzīvotāji varēs iegādāties sieru, maizi, gaļu, zivis, medu, zemnieku piedāvāto produkciju, pirts lietas, kā arī Jāņu zāles, vainagus un amatnieku  izstrādājumus. Līdztekus tirgum  Doma laukumā būs iespēja redzēt dejotāju, dziedātāju, koklētāju, mūziķu, koru un pūtēju orķestru uzstāšanos.

 

Jau vairākus gadus līgotāji, kuriem tuvāka ir tradicionālā Jāņu svinēšana, pulcējas Rīgas augstākajā kalnā – Dzegužkalnā, kur arī šogad iedzīvotājus gaida Jāņu nakts svinībās, aicinot kopā ar Jāņa māti un Jāņa tēvu iepazīt latviešu tautas tradīcijas ar vainagu pīšanu, uguns pūdeles iedegšanas rituālu, līgošanu, dziesmām, dančiem un rotaļām.

 

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments informē, ka nevalstiskās organizācijas, valsts, pašvaldības, izglītības un kultūras iestādes, uzņēmumus, mākslinieku apvienības, kā arī ikvienu radošu personību vēl līdz 1. jūlijam aicina pieteikt projektus Mūsdienu kultūras foruma „Baltā nakts 2016” iniciatīvas programmai.

 

Turpinās jūnijā uzsāktā līgumu slēgšana ar auklēm par pašvaldības līdzfinansējumu aukļu pakalpojumam. Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD) vērš uzmanību uz tām darbībām, kas veicamas, lai līdzfinansējums tiktu nodrošināts.

 

Jūnija numurā lasāma intervija ar nodibinājuma “Fonds Nāc līdzas!” valdes priekšsēdētāju Sarmu Freibergu par fonda paveiktajiem darbiem un pieredzi, darbojoties NVO sektorā. „NVO nama ziņās” lasītāji atradīs arī informāciju par NVO sektora aktivitātēm un aktualitātēm.   

 

Lai atzīmētu Pasaules bēgļu dienu – 20.jūniju – un Latvijā dzīvojošos trešo valstu valstspiederīgos iepazīstinātu ar Latvijas kultūru un tradīcijām,šā gada 20. jūnijā Arābu kultūras centrs sadarbībā nevalstiskajām organizācijām „Radošā apvienība jauniešiem TREPES”, „Patvērums „Drošā māja”” un „Brīvprātības platformas fonds” Lāčplēša ielā 75 (pagalmā), Rīgā, rīko Ielīgošanas pasākumu.

 

15.jūnijā Iļģuciema cietumā Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstītā projekta „ Notiesāto personības kvalitātes uzlabošana, Mātes un bērnu nodaļas bērnu vispārējās attīstības veicināšana un māšu izglītošana bērnu audzināšanā, veiksmīgākai integrācijai ģimenē un sabiedrībā pēc atbrīvošanās” ietvaros noslēdzās viena no projekta aktivitātēm.

 

Sakarā ar Zāļu tirgus norisi Doma laukumā trešdien, 22. jūnijā no plkst. 5.00 līdz 21.00 tiks slēgta transportlīdzekļu (tostarp alusipēda, velorikšu, elektromobiļu un zirgu pajūgu) satiksme, izņemot transportu ar speciālām caurlaidēm, vairākās ielās.

 

Gada īsāko nakti Latvijā atzīmē īpaši - Līgo dienā mājas tiek pušķotas lapu vainagiem, galdā tiek celts alus un Jāņu siers, un visu nakti pie ugunskuriem tiek dziedātas Jāņu dziesmas, griezti danči un sagaidīts saullēkts. Līgo svētkus ieskandinās arī Rīgas apkaimēs.

 

2016. gada 15. jūnijā noslēdzās Rīgas 4.speciālās internātpamatskolas īstenotais projekts „Sports - izaugsmei un vienlīdzībai”. Projekts tika finansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros. Tā mērķis bija ar sporta pasākumiem veidot iecietīgu un jebkādu diskrimināciju izslēdzošu sabiedrības attieksmi pret bērniem ar speciālām vajadzībām, projektā iesaistot arī Juglas vidusskolas skolēnus.

 

„Rīgas satiksme” informē, ka 19. jūnijā laika posmā no plkst. 10.00 līdz aptuveni plkst. 16.00 saistībā ar „Toyota Rīga Velomaratons” būs izmaiņas sabiedriskā transporta kustībā un slēgtas atsevišķas pieturvietas. Velomaratona laikā pasažieri, kuri lieto abonementa biļetes braukšanai mainītajos trolejbusu vai autobusu maršrutos, lai nokļūtu līdz nepieciešamajam galapunktam, drīkstēs tās izmantot citos autobusu, trolejbusu un tramvaju maršrutos, braucienu nereģistrējot.

 

17. jūnijā plkst. 17.00 Āgenskalna un Torņakalna iemītnieki un citi interesenti aicināti uz iedzīvotāju forumu - “Ideju talku” Arkādijas parka virsotnē, lai radošā formā kopīgi radītu idejas un risinājumus tuvējās teritorijas attīstībai un jaunas radošās teritorijas attīstīšanai.

 

Aicinām līdzdarboties jau otrajā domdarbnīcā “Mana līdzdalība – Latvijas simtgadei”, kas notiks 14.  jūnijā plkst. 16.00 Brīvprātības mājā (Lāčplēša ielā 70B-1, Rīgā.

 

Projekta „Sadarbības tilts” ietvaros aicinām uz Interaktīvu lekciju “Iespaidi Apvienoto Arābu Emirātos” 15. jūnijā plkst.18.30, ar mūziķi Andri Kiviču, kurš iejutīsies lektora lomā, daloties savā pieredzē.

 

Šodien, 8. jūnijā, Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks, labdarības fonda ABLV Charitable Foundation valdes priekšsēdētāja Zanda Zilgalve, jauno tehnoloģiju ieviesēji Kristaps Banga un Mārtiņš Dāboliņš kopā ar 100 bērniem Kronvalda parkā atklāja Eiropā unikālu interaktīvo strūklaku, par kuras “diriģentu” var kļūt ikviens, ar rokām liekot ūdenim celties un krist, tam pat nepieskaroties.

 

Teksta izmērs: A A A

Jaunākais fotogalerijā
Mūsu sadarbības partneri
   
 
Pēdējo reizi atjaunota 24.jūnijā, 2016, 13:22
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
www.iksd.riga.lv