Biežāk uzdotie jautājumi
Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Rīgā darbu sāk Zvanu centrs senioriem

2016. gada 12. februāris

Lai mazinātu vecāka gadagājuma cilvēku sociālo izolētību, šonedēļ Rīgā darbu sācis Zvanu centrs senioriem. Plānots, ka tas darbosies astoņus mēnešus. Katru darba dienu no plkst.10 līdz 14 būs sazvanāmi trīs mobilie tālruņi ar numuriem 20224913, 25643438 un 29438355, pa kuriem brīvprātīgie seniori atbildēs uz citu senioru zvaniem, sniedzot informāciju gan par  brīvprātīgā darba, gan brīvā laika pavadīšanas iespējām un dažādām citām aktivitātēm, ko piedāvā Rīgas pašvaldība, kā arī, lai vienkārši izrunātos par sev aktuālām tēmām un atrastu saprotošus domubiedrus.

 

Ar svētku koncertu Latvijas Nacionālajā teātrī un svinīgo pasākumu skolas telpās12. februārī Rīgas Valsts 2. ģimnāzija svin 100 gadu jubileju. Šobrīd skola īsteno piecas vispārējās izglītības un 22 interešu izglītības programmas, un tajā mācās 810 skolēni. Sveicam skolas darbiniekus, skolēnus un viņu vecākus!

 

14. februārī plkst. 12.00, neskatoties uz laika apstākļiem, Rīgas slidotavā Esplanādē mazi un lieli ir aicināti svinēt Valentīna dienu. Varēs ne tikai vērot priekšnesumus uz ledus ar klaunu, kazlēniem un Rīgas ledus teātra studijas “Attīstība” slidotājiem, bet arī piedalīties loterijā un kopīgi saslidoties.

 

Rīgas domes (RD) izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdē 4. februārī izglītības, kultūras un sporta departamenta (IKSD) vadītājs Guntis Helmanis deputātus informēja par iepriekšējā gadā paveikto, ievērojot Rīgas attīstības programmas 2014.–2020. gadam rīcības virzienus.

 

Par godu komponista Raimonda Paula 80. gadu jubilejai Rīgas Rātsnama zvani no trešdienas, 10.februāra, sāk atskaņot Maestro melodijas, kuras ieteikuši iedzīvotāji un kuras turpmāk katru dienu visa gada garumā ik stundu priecēs rīdziniekus un pilsētas viesus.

 

17. februārī no plkst. 14.00 līdz plkst. 17.00 NVO namā, Laimdotas ielā 42 (ieeja no Ieriķu ielas) aicinām uz semināru „Finansējuma iespējas ES programmās”. Seminārā Kultūras ministrijas ES kontaktpunkta nodaļas pārstāvji informēs par nevalstisko organizāciju iespējām saņemt finansējumu saviem projektiem no Eiropas Savienības programmām „Eiropa pilsoņiem” un programmas „Radošā Eiropa”.

 

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments informē, ka jau trešajā dienā pēc pieteikšanās izsludināšanas ir nokomplektētas visas latviešu valodas bezmaksas kursu grupas pirmajam pusgadam. Šobrīd iedzīvotāji vēl var pieteikties uz vietām kursu grupās, kas mācības uzsāks rudenī.

 

Katru gadu 21. februārī pēc UNESCO iniciatīvas pasaulē atzīmē Starptautisko dzimtās valodas dienu. Tās mērķis ir uzsvērt valodu un kultūru daudzveidību, veicināt sabiedrības saliedētību, toleranci un starpkultūru dialogu.

 

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments arī 2016. gadā nodrošinās  latviešu valodas apguves kursus Rīgas pilsētas pieaugušajiem iedzīvotājiem (izņemot skolēnus un bezdarbniekus) A un B līmenī. Bez maksas latviešu valodu varēs apgūt iedzīvotāji, kuri savu dzīvesvietu  ir deklarējuši Rīgā. Atveriet tālāk rakstu ar klikšķi virsrakstā un atrodiet sev vēlamo mācību vietu. Tad zvaniet uz tabulā norādīto tālruni un piesakieties!

 

Starptautiskais sociālā biznesa akselerators SOCIFACTION aicina jauniešus (18-30.g.v.) ar invaliditāti pieteikties uz bezmaksas sociālās uzņēmējdarbības apmācībām.

 

13. februārī no plkst. 11.45 līdz 14.30 aicinām piedalīties starptautiskā humanitārā projektā „Labā saskarsmes vide”. Šī semināra - vebināra tēma: komunikācijas prasmes, dialoga formas un spēles. Aicinām iesaistīties visus interesentus īpaši depagogus psihologus, vecākus un jauiniešus, kuri vecāki par 18 gadiem.

 

Trešdien, 10. februārī, plkst. 14.00 NVO namā (Laimdotas ielā 42) aicinām interesentus uz informatīvo semināru “Finansējuma piesaistes iespējas Ziemeļu Ministru padomes NVO programmās”.

 

3.februārī NVO namā notika seminārs „Tavas iespējas Eiropā – programma “Erasmus+:  jaunatne darbībā”. Semināru vadīja Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras Komunikācijas daļas vecākā referente Jolanta Sermā. Semināra dalībnieki guva ieskatu par iespējām iesniegt projektus Eiropas Savienības (ES) programmā “Erasmus+”.   

 

Lai sniegtu iespēju nevalstisko organizāciju dalībniekiem apgūt jaunākās prasības un aktualitātes likumdošanā, 27. janvārī NVO namā notika praktiskais seminārs „Izmaiņas nodokļu likumos un aprēķinos no 2016. gada”. Semināru vadīja nodokļu un grāmatvedības konsultante Sandra Laķe.

 

3.februārī  plkst.15.00 NVO namā, Laimdotas ielā 42, aicinām uz semināru „Tavas iespējas Eiropā – programma “Erasmus+:  jaunatne darbībā”. Seminārs tiek rīkots, lai jauniešu nevalstiskās organizācijas, kā arī organizācijas, kuras savā darbībā iesaista jauniešus, informētu par iespējām iesniegt projektus Eiropas Savienības (ES) programmā “Erasmus+”.  

 

2016. gada 23. janvārī mājīgajā NVO namā notika Latvijas Ordeņu brālības gada atskaites sapulce. To ievadīja Ordeņu brālības priekšsēdētāja Jura Griķa uzruna, svinīgi tika ienests brālības karogs un nodziedāta Latvijas himna. Svētbrīdī visus klātesošos uzrunāja teoloģijas doktors Guntis Kalme, atgādinot, ka „Pasaulē ir vairāki tūkstoši tautu, un tikai 196 no tām ir sava valsts. Mēs esam to vidū. Tā ir milzu privilēģija”.

 

23. janvārī NVO namā atklāja Latvijas ukraiņu mākslinieku gleznu izstādi, kas veltīta Ukrainas apvienošanās dienai. Izstādē skatāmas Georgija Krutoja, Svetlanas Zibinas, Tatjanas Kozlovas, Natālijas Mekekečko un Tatjanas Gavriļenko gleznas. Izstādi rīko Latvijas Ukraiņu biedrību apvienība.

 

21. janvārī NVO namu apmeklēja Jelgavas pašvaldības un nevalstisko organizāciju pārstāvji, lai iepazītu Rīgas pašvaldības darbu nevalstisko organizāciju atbalsta jomā,  gūtu jaunu pieredzi un idejas.

 

Ja domā, ka koordinēts un mērķtiecīgi vadīts brīvprātīgais darbs var būt nopietns resurss Tavas nevalstiskās organizācijas mērķu sasniegšanā, tomēr tai trūkst nepieciešamo zināšanu brīvprātīgo vadīšanā, tad šīs apmācības ir piemērotas tieši Tavai organizācijai! No katras organizācijas aicinām pieteikties divus dalībniekus: kādu no organizācijas vadības un kādu, kurš jau nodarbojas vai varētu nodarboties ar brīvprātīgā darba organizēšanu. Apmācības notiks Rīgas reģionā viesnīcā Baltvilla, no š.g. 25. līdz 27. februārim.

 

Trešdien, 27. janvārī, no plkst. 14.00 līdz 17.00 NVO namā, Laimdotas ielā 42, nevalstisko organizāciju pārstāvjus aicinām uz praktisko semināru „Izmaiņas nodokļu likumos un aprēķinos no 2016. gada”. Semināru vadīs nodokļu un grāmatvedības konsultante Sandra Laķe.

 

Teksta izmērs: A A A

Jaunākais fotogalerijā
Mūsu sadarbības partneri
   
 
Pēdējo reizi atjaunota 12.februārī, 2016, 17:45
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
www.iksd.riga.lv