Biežāk uzdotie jautājumi
Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Rīgas skolām un bibliotēkām dāvana - Kristīnes Čilveres grāmata “Dzīvnieki un cilvēks”

Teksta izmērs: A A A

Sākums RD IKSD Galerijas Rīgas skolām un bibliotēkām dāvan...
 

29. martā Rīgas Centrālās bibliotēkas telpās Brīvības ielā 49/53 Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments un Rīgas Centrālā bibliotēka saņēma dāvanu – Kristīnes Čilveres grāmatu “Dzīvnieki un cilvēks”, kas tiks katrai Rīgas pašvaldības skolai un visām Rīgas Centrālās bibliotēkas filiālbibliotēkām.

Grāmatu skolām un bibliotēkām dāvina Kristīnes Čilveres dzīvnieku draugu biedrība. “Vēlamies, lai  Kristīnes labestības vēstījumu sadzirdētu pēc iespējas vairāk cilvēku, īpaši bērni un jaunieši, tāpēc esam nolēmuši grāmatas atkārtoto izdevumu dāvināt skolām un bibliotēkām, lai ikviens varētu sadzirdēt šo cilvēcības balsi, un mēs ticam, ka tas palīdzēs padarīt pasauli labāku”, saka Kristīnes Čilveres dzīvnieku draugu biedrības vadītāja Solvita Vība. 

Grāmatas autore Kristīne Čilvere bija pārsteidzoša personība - 1920.gadā dzimusi Londonā latvietes un brita ģimenē, uzaugusi savas mātes dzimtenē Latvijā, 1939.gadā viņa devās uz Parīzi, lai uzsāktu studijas Sorbonas universitātē. Tur viņu pārsteidza Otrais pasaules karš, un turpmāk viņas dzīve ritēja Lielbritānijā. Mūža otrajā pusē Kristīne kļuva par dzīvnieku balsi, izmantojot visu savu enerģisko un nelokāmo raksturu, lai iestātos par tiem, kuri paši nespēj sevi aizsargāt. Kristīnes dzīves ētisko un morālo principu esence ir viņas 1998.gadā sarakstītā grāmata „Dzīvnieki un cilvēks”. Grāmata ir bilingvāls izdevums, stāsti tajos ir gan latviešu, gan angļu valodā.

 
 
Pēdējo reizi atjaunota 21.marts, 2018, 10:58
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
www.iksd.riga.lv