Afiša (23. apr - 29. apr)
Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Rīgas 28. vidusskolā īsteno projektu, lai skolēni iepazītu kokli

Teksta izmērs: A A A

 
Sākums Izglītība Skolas Rīgas 28. vidusskolā īsteno proje...

2017. gada 20. marts

No 2017. gada 2. marta līdz 12. maijam. Rīgas 28.vidusskola (Rīgā, Sarkandaugavā, Sliežu ielā 23) īsteno projektu “Caur sidraba birzi gāju, zelta kokles rociņā”.

Projekts tiek finansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmā..

Projekta mērķis ir pasākumu, praktisku aktivitāšu un radošās darbnīcas īstenošana, rosinot citu tautu iepazīšanu caur mākslu, mūziku un valodu. Kopīgā darbībā, izzināšanā un stāstos plānots veicināt integrāciju Rīgas pilsētā un īpaši Sarkandaugavā, kas jau izsenis ir ar lielu etnisko dažādību, kā arī sekmēt saliedētassabiedrības veidošanos, kurā ir augstāka sabiedrības locekļu līdzdalības un sadarbības līmenis, tiek respektētas demokrātiskas nacionālas valsts vērtības caur dažādu Latvijas un īpaši citu valstu etnisku grupu iepazīšanos un salīdzināšanu ar Latviju un Baltijas valstīm.

Projekts tiek īstenots tematiskajā jomā - iecietības veicināšana un jebkādas diskriminācijas novēršana.

17. martā notika praktiskais seminārs par Latvijas novadu kokļu dažādības izzināšanu gan izskatā, gan gatavošanas tehnoloģijā un iespējās, ko pēc semināra sākām praksē.

18. martā darbību turpinājām radošā darbnīcā. Lektors un radošās darbnīcas vadītājs projektā - Rihards Valters no Druvienas. Stāstijumu Rihards vizualizēja uz vietas, vienlaikus stāstot un zīmējot. Rihards ikdienā gan pats kokles gatavo, gan spēlē uz tām. Tā bija arī paaudžu sadarbība, jo 25 gadus jaunais puisis mācīja gan jauniešus, gan seniorus. Arī skolas direktors Guntars Jirgensons iepazinās ar darbību.

Uzzinājām par kokļu daudzveidību un radošās darbnīcās gatavojam novadu – Latgales, Kurzemes, Zemgales un Vidzemes kokles, kas ir atšķirīgas formas. Divu dienu laikā jau redzamas formas aprises, bet radošās darbnīcas turpinās arī nākošnedēļ, iesaistot vēl jaunus dalībniekus turpināsim gatavošanu un izzināšanu, sarunas un sadarbību kamēr darbs paveikts.

Skolā līdz 29. martam notiks - viktorīna uz zīmējumu konkurss. Tajā būs iespēja atbildēt uz jautājumiem, iepazīt kokles līdziniekus pasaulē un arī radīt savu kokles skici vai zīmējumu, arī to noformēt. Aicinām iesaistīties arī vecākus un skolas absolventus. Konkursa darbus apkoposim krājumā. Uzvarētāji saņems balvas, bet krājums būs skolas muzejā.

Projekta vadītājs Arnolds Ziemelis. Jautājumiem un precizējumiem saziņa 27633569 un 27443757, e-pasts arnoldsziemelis@inbox.lv

Priecāsimies Jūs satikt projekta aktivitātēs un atbildēt uz jautājumiem!

koklesForma.jpg

Sagatavoja - Arnolds Ziemelis, projekta vadītājs

 
 

Komentāru pievienošana

Vārds

E-pasts

Komentārs

Ievadiet attēlā redzamo kombināciju

 
Pēdējo reizi atjaunota 23.aprīlī, 2018, 17:01
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
www.iksd.riga.lv