Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Kultūras centrā jau ceturto reizi norisināsies pasākums “Dzīvā bibliotēka”

Teksta izmērs: A A A

 
Sākums RD IKSD Sabiedrības integrācija Kultūras centrā jau ceturto reizi...

2017. gada 14. marts

27. martā plkst. 19 00 Kaņepes Kultūras centrā jau ceturto reizi norisināsies “Dzīvā bibliotēka” pasākums, kas ļauj tuvāk iepazīt cilvēkus, kuri brīvprātīgi vai piespiedu kārtā devušies projām no savas mītnes zemes, lai sāktu no jauna veidot dzīvi svešumā.

Piedalīsies rīdzinieki, patvēruma meklētāji un bēgļa statusu ieguvušie jeb visi tie,  kas gatavi dalīties ar savu pieredzi un kuru stāstos ir vērts ieklausīties.

Šīs pavisam neparastās bibliotēkas dalībnieki katrs nāk ar savu unikālo pieredzi, taču visus vieno vēlme dalīties ar piedzīvoto, spēja lauzt stereotipus un drosme mainīt sevi, lai pieņemtu citu vidi un kultūru.

Nosaukums “Dzīvā bibliotēka” izvēlēts tādēļ, ka ne visu var izlasīt grāmatās.  Dažreiz visinteresantākie stāsti slēpjas cilvēkos mums blakus.  Vienalga, vai tie ir sīrieši, irākieši vai latvieši, vai tie ir cilvēki, kas apmetušies Latvijā uz pastāvīgu dzīvi, atrodas šeit tikai uz mirkli vai beidzot atgriezušies uz palikšanu  svarīgi ir tas, ka šiem cilvēkiem ir ko teikt, un ar šīm sarunām iespējams nojaukt mākslīgi uzcelto barjeru starp “mēs” un “viņi”, lai saredzētu kopīgo un vispārcilvēcisko.

Pēc “Dzīvās bibliotēkas” stāstu uzklausīšanas apmeklētāji droši varēs uzdot jautājumus, bet pasākuma noslēgumā paredzēta apļa saruna  par gūtajiem iespaidiem un sajūtām.

Ieeja bez maksas AR IEPRIEKŠĒJU PIETEIKŠANOS līdz 26.03.2017.
šeit: https://docs.google.com/forms/d/1MUv8ZMXjoqH2y6cosmBWBdpXSl_DpVuV-1WVonFABas/edit

Apmeklētājus gaidīsim Kaņepes Kultūras centrā no plkst. 18.30, un vēl bez aizraujošām sarunām piedāvāsim arī  tēju un kafiju.

Pasākums notiks angļu, krievu un latviešu valodā, nepieciešamības gadījumā klausītājiem pieejams tulkojums uz latviešu valodu.

Par intervijām, video vai audio ierakstiem un cita veida pasākuma dokumentēšanu  lūgums iepriekš sazināties ar organizētājiem, rakstot uz gribupalidzetbegliem@gmail.com. Jebkāda pasākuma ierakstīšana vai dokumentēšana bez iepriekšējas saskaņošanas pasākuma laikā ir aizliegta, lai respektētu pasākuma dalībnieku privātumu.

 

Pasākumu organizē kustība “Gribu palīdzēt bēgļiem” ar Kaņepes Kultūras centra atbalstu.

 

Projekts tiek līdzfinansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras  un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros. Ar šīs programmas atbalstu plānoti 8 “Dzīvās bibliotēkas” pasākumi, kas norisināsies reizi mēnesī.

 
 

Komentāru pievienošana

Vārds

E-pasts

Komentārs

Ievadiet attēlā redzamo kombināciju

 
Pēdējo reizi atjaunota 24.aprīlī, 2018, 21:18
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
www.iksd.riga.lv