Biežāk uzdotie jautājumi
Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Notikuši iedzīvotāju forumi par gaisa piesārņojumu Kundziņsalas un Vecmīlgrāvja apkaimēs

Teksta izmērs: A A A

 
Sākums RD IKSD Sabiedrības integrācija Notikuši iedzīvotāju forumi par g...

2016. gada 29. augusts

Izskaņai tuvojas uzņēmuma PS Porttraining.lv  realizētais  projekts “Ostas teritorijā radītā gaisa piesārņojuma izraisīto smaku mazināšanas rīcības scenārija izstrāde - iedzīvotāju forums”, kura mērķis ir līdzdarbojoties visām iesaistītajām pusēm: iedzīvotājiem, piesārņojošo darbību veicējiem un kontrolējošām institūcijām, risināt jautājumus par gaisa piesārņojuma radītām smakām ostas tuvumā un iespējām to mazināšanai.

23. augustā  Kundziņsalas iedzīvotājiem un  25. augustā Vecmīlgrāvja  iedzīvotājiem   tika organizēta   diskusiju sesijas kopā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM), Valsts vides dienesta Lielrīgas reģionālās vides pārvaldes, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Rīgas Domes Mājokļu un vides departamenta un Rīgas brīvostas pārvaldes pārstāvjiem.  No ostas termināļiem Kundziņsalas apkaimes iedzīvotāju forumā bija pārstāvēti AS “B.L.B. Baltijas Termināls ”, SIA “PARS Termināls”, SIA “VL Bunkerings”, SIA “Woodison Terminal” un SIA “Alpha Osta”. Savukārt Vecmīlgrāvja apkaimes forumā piedalījās pārstāvji no “B.L.B. Baltijas Termināls ”, SIA “OVI”, SIA “Neste Latvija” un SIA “Circle K Latvia” (Statoil). Pirmajā diskusiju sesijā Bolderājā piedalījās SIA Freija un WT Termināls.

No šīm ostai pieguļošajām  apkaimēm, kā arī no Sarkandaugavas un Mangaļsalas  institūcijas  visbiežāk  saņem sūdzības par traucējošām smakām un putekļiem no operatoriem ostā. Valsts vides dienesta un Rīgas brīvostas pārvaldes pārstāvji sniedza informāciju par gaisa piesārņojuma un smaku radīto traucējumu novēršanas pasākumiem, kā arī par plānotajām aktivitātēm smaku apzināšanai un mazināšanai.  Iedzīvotājiem tika nodrošināta iespēja izrunāt sasāpējušās problēmas un vērst uzmanību uz ikdienā novērotiem pārkāpumiem sarunās ar  atbildīgo institūciju pārstāvjiem.  VARAM pārstāvis informēja par jaunākajām izmaiņām normatīvajos aktos, kas paredzēti smaku, un gaisa piesārņojuma novēršanai, kā arī par plānotajām izmaiņām “Likumā par piesārņojumu”. 

Plānots, ka jaunākas izmaiņas noteiks tvaiku savākšanas vai utilizācijas iekārtu uzstādīšanu  atsevišķos kravu pārkraušanas posmos.  Neste un Circle K Latvia termināla pārstāvis iepazīstināja ar šādas sistēmas pielietošanu jau šobrīd.

Pasākuma noskaņā tika demonstrēts rīcības scenārijs, kā  iedzīvotājiem rīkoties gadījumos, kad traucējoša smaka konstatēta dzīvesvietā, darba vietā vai apkārtējā vidē. Scenārijs attēlo sūdzības/ ziņošanas iesniegšanas kārtību un, operatīvu informācijas tālāku apstrādi. 

Projekts,  kas  tiek līdzfinansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta (IKSD) sabiedrības integrācijas programmas ietvaros turpināsies līdz 2016.gada 31.augustam, un vēl plānots apkopot iedzīvotāju aptaujas datus, kas uzrāda kopējo noskaņojumu un iezīmē aktuālākas gaisa piesārņojuma problēmas ostai pieguļošajās apkaimēs. Ziņojums kopā ar iedzīvotāju sūdzībām, novērojumiem un ierosinājumiem tiks izplatīts iesaistītajām institūcijām. Rīcības scenārija shēma un projekta noslēguma ziņojums ir pieejams projekta mājaslapā http://porttraining.lv/forums/

Baltijas reģiona ostu mācību centra pārstāvji  izsaka pateicību Valsts vides dienesta Lielrīgas reģionālās vides pārvaldes, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Rīgas Domes Mājokļu un vides departamenta,  Rīgas brīvostas pārvaldes, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas,  termināļu un arī apkaimju iedzīvotājus pārstāvošo biedrību pārstāvjiem par  aktīvo iesaistīšanos un trīspusējās diskusijas atbalstīšanu, kur viens no lielākajiem ieguvumiem bija  iespēja iedzīvotājiem pārliecināties, ka ostas termināļos ir apzinātas problēmas un tiek nopietni strādāts pie smaku mazināšanas.

Rīcības scenārijs:

1. lapa (375.12 KB),  2. lapa (387.75 KB)

 
 

Komentāru pievienošana

Vārds

E-pasts

Komentārs

Ievadiet attēlā redzamo kombināciju

 
Pēdējo reizi atjaunota 11.decembrī, 2017, 17:48
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
www.iksd.riga.lv