Biežāk uzdotie jautājumi
Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

„Kino Bize” notiks diskusija „Vai redzi vīrusu?”

Teksta izmērs: A A A

 
Sākums RD IKSD Sabiedrības integrācija „Kino Bize” notiks diskusija „Vai...

2013. gada 5. augusts

Nedēļu pēc Pasaules Hepatīta dienas, 6. augustā plkst. 18.00 kinoteātris „Kino Bize” turpina diskusiju ciklu par sabiedrisko iekārtu un pilsonisko līdzdalību, pievēršot uzmanību arī fiziskās un garīgās veselības jautājumiem.

Pirms divām nedēļām notikušo sarunu par vides un sociālo pieejamību cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem turpina diskusija par cilvēkiem, kas cieš no vīrusu izraisītām slimībām, un pašiem vīrusiem – miesas un prāta -, kas neredzami mīt tepat līdzās. Laikā, kad vīrusslimību inficētie arvien biežāk nonāk ne vien medicīnas, zinātnes un sociālās palīdzības dienestu redzeslokā, bet kļūst par līdzvērtīgu un aktīvu sabiedrības daļu, „Kino Bize” aicina izvērtēt, cik gan zinoši un atbildīgi mēs esam, nonākot saskarē ar maldīgi, vai tomēr pamatoti, bīstamo.

Ar personiskās pieredzes stāstiem sarunā par vīrusu redzamo un neredzamo seju piedalīsies pārstāvji no HIV/AIDS un Hepatīta slimnieku atbalsta organizācijām, savukārt, antropoloģe Agita Lūse zinās stāstīt par vīrusu slimību fenomenu mūsdienu sabiedrībā un vēsturiskajā skatījumā. Latvijas Infektoloģijas centra un Labklājības ministrijas pārstāvji sniegs profesionālu izvērtējumu par vīrusu slimību aktivitāti un inficēto cilvēku medicīnisko stāvokli, kā arī valstiski noteiktām līdzdalības un atbalsta iespējām sabiedrībā.

Pēc diskusijas visiem tās dalībniekiem un interesentiem būs iespēja bez maksas noskatīties starptautiski godalgoto režisora Džonatana Demmes filmu „Filadelfija” (Philadelphia; 1993), kas atbilstoši diskusijas tematikai vēsta par AIDS slimnieku profesionālās darbības un karjeras izaugsmes iespējām, kas nereti un nepamatoti tiek apslāpētas konservatīvu darba devēju personāla tīrīšanas procesos.  Filma tiek demonstrēta sadarbībā ar ASV vēstniecību Latvijā.

KinoBize1.jpg

Diskusiju cikla ietvaros notiekošie pasākumi tiek rīkota bez ieejas maksas. Projekts tiek līdzfinansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.

Lai veicinātu diskusijās aplūkoto jautājumu un rasto risinājumu iedzīvināšanu sabiedriskajos procesos, kinoteātris "Kino Bize" aicina ikvienu, kam rūp apkārt un līdzās notiekošais, piedalīties diskusiju satura veidošanā klātienē, vai iepriekš sazinoties ar diskusijas rīkotājiem.

Kinoteātris "Kino Bize" atrodas Kaņepes Kultūras centrā, Skolas ielā 15, Rīgā.

Kontaktinformācija: Laura Lizuma, tālrunis: +371 26351702, e-pasts: laura.lizuma@gmail.com

 
 

Komentāru pievienošana

Vārds

E-pasts

Komentārs

Ievadiet attēlā redzamo kombināciju

 
Pēdējo reizi atjaunota 24.aprīlī, 2018, 21:18
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
www.iksd.riga.lv