Āgenskalna apkaimes bijušās bibliotēkas “Zvirbulis” vēsturiskai koka ēkai veiks arhitektoniski māksliniecisko izpēti

20.novembrī Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejas priekšsēdētājs Oļegs Burovs kopā ar Āgenskalna apkaimes biedrības pārstāvjiem – Inesi Rozi, Ievu Niedru, Oto Ozolu, Robertu Kārkliņu, Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes ekspertu arhitektu Pēteri Blūmu, Kalnciema kvartāla īpašnieku Kārli Dambergu un Rīgas domes Īpašuma departamenta atbildīgiem būvniecības speciālistiem apsekoja un sprieda par bijušās bibliotēkas “Zvirbulis” ēkas Lapu ielā 24 turpmāko izmantošanu, saglabāšanu un atjaunošanu.

“No šīs nedēļas ēkā vairs nedarbojas Rīgas Centrālās bibliotēkas filiāle  „Zvirbulis”, jo ēka ir nepiemērota bibliotēkas mūsdienās noteiktiem darbības standartiem un tā nebija ērta arī apmeklētājiem. Šobrīd pašvaldība meklē iespējamos risinājumus, lai nodrošinātu bibliotēkas darbību citviet Āgenskalna apkaimē un jaunās telpas būtu ērtas tās apmeklētājiem. Šodien mūsu kopīgais tikšanās mērķis ir kopā ar Āgenskalna apkaimes biedrību, apkārtējiem iedzīvotājiem, arhitektiem un restauratoriem novērtēt vēsturiskās koka ēkas atjaunošanas un arī turpmākās izmantošanas iespējas,” informēja Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejas priekšsēdētājs Oļegs Burovs.

Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes eksperts, arhitekts Pēteris Blūms: “Atsedzot padomju laika silikātu ķieģeļu apšuvumu ir redzams, ka ir saglabājusies ap 1887.gadu celtā Augsburgu ģimenes koka vasarnīca, kas ir centrāla Augsburgu dārza jeb tagadējā Jaunatnes dārza sastāvdaļa un harmoniski iekļaujas Āgenskalna vēsturiskajā koka apbūvē. Lai saprastu, kādas ir ēkas turpmākās izmantošanas iespējas, vispirms ir jāveic vēsturiskās ēkas arhitektoniski mākslinieciskā izpēte. Šos darbus ir iespējams veikt līdz nākamā gada martam.”

“Šodienas tikšanās paver jaunas sadarbības iespējas ar Rīgas pašvaldību, svarīgi, ka ar savu viedokli ir iesaistīti ne tikai būvniecības speciālisti, vēsturnieki un restauratori, bet arī Āgenskalna apkaimes iedzīvotāji. Āgenskalna apkaimes biedrība kopā ar fondu “Initium”, kas ir Pārdaugavas radošā centra kurators, kā vienu no iespējām redz ēkas izveidi par iedzīvotāju pulcēšanās centru, kur sanākt, apmeklēt notikumus, izglītības un kultūras pasākumus. Nākamā gada februārī notiks apkaimes iedzīvotāju forums, kurā aicināsim Āgenskalna iedzīvotājus izteikt savas domas un idejas par ēkas turpmāko izmantošanas perspektīvām,” klātesošos informēja Āgenskalna apkaimes biedrības pārstāvis Roberts Kārkliņš.

Līdz brīdim, kamēr netiks uzsākti Lapu ielas 24 ēkas atjaunošanas darbi, tā tiks iekonservēta, iežogota un apsargāta.

 

Informāciju sagatavoja: Baiba Gailīte, Rīgas domes Īpašuma departamenta Komunikācijas nodaļas vadītāja, e-pasts: baiba.gailite@riga.lv

Rīgas domes sabiedrisko attiecību nodaļa

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit